حقیقت شروع و ساخت یک کسب‌ و کار جدید برای خودتان!

کسب‌ و کار جدید

برای ساختن یک کسب‌ و کار جدید چه باید کرد؟

ساختن کسب‌ و کار جدید و مختص خود، خواسته‌ی اکثر افراد است. بیشتر افراد فعال، ایده‌های نابی دارند که برای شروع یک کسب‌ و کار جدید بسیار مناسب هستند. اما به نظر می‌رسد که داشتن ایده برای شروع کافی نیست. نگرانی همیشگی این است که برای ساختن یک کسب‌ و کار جدید چه مراحلی را باید طی کرد؟

شاید بهترین راه برای رسیدن به جواب این سوال، استفاده از تجربیات افراد موفقی است که توانسته‌اند از چالش‌های این مسیر عبور کنند. اد مک لافلین (Ed McLaughlin) ملقب به اسکیپ، یکی از این افراد موفق است که توانسته است استارتاپ خود را به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر تبدیل کند. او در کتاب معروف خود به نام “هدف سود است!”، گام‌های نقشه راه برای شروع کسب‌ و کار جدید را معرفی می‌کند. در ادامه به برخی از نکات مهم در این مسیر می‌پردازیم.

ابتدا توجه کنید که ایجاد کسب و کار تازه به چیزی بیش از عشق و علاقه خالص نیاز دارد. لیاقت و شایستگی بهترین اصل و اساس این کار است. شما باید در هر مرحله از کسب‌ و کار خود بتوانید به یک سوال مهم جواب بدهید. با پرسش در هر گام شما به نقاط ضعف و نیازهای خود پی خواهید برد.

به طور مثال بسیار مهم است که شما بدانید “چه توانایی ها و تجربیات منحصر به فردی را می توانید ارائه دهید؟” پاسخ به این سوال به شما کمک می‌کند تا کمبودهای خود را بیابید و راهی برای جبران آن بیندیشید. همچنین شما باید شناخت درستی از محصول و شرایط بازار خود داشته باشید.

این توصیه را از مک لافین در نظر داشته باشید: هیچگاه بدون دانش و تخصص لازم وارد یک کسب و کار نشوید! حتی وقتی می دانید که چه کار می کنید، چرا که این آگاهی می تواند فرار باشد!

مقاله ای که خواندید بخشی از کتاب “هدف سود است” می‌باشد. چنانچه تمایل دارید خلاصه این کتاب را مطالعه کنید، میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه خلاصه کتاب هدف سود است

منبع: کتابخانه پاندنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *