دنیای دیجیتال و تاثیر آن در موفقیت کسب‌وکارهای امروز

دنیای دیجیتال

استراتژی‌های قوی برای موفقیت در دنیای مجازی امروز

آیا تا کنون به فناوری دیجیتال و این‌که چگونه باعث تبخیر تجارت‌ها و محصولات شده است فکر کرده‌اید؟ در ابتدا باید مفهوم تبخیر را توضیح دهیم.

تبخیر به معنای جایگزینی دنیای فیزیکی با دنیای دیجیتال است. اتفاقی که همین حالا هم در حال تسلط یافتن است و به زودی به عنصر تعریف کننده تولید، تحویل، فروش و بازاریابی تبدیل خواهد شد.

به طور مثال تاثیر این دنیای دیجیتال را در محصولاتی که شما خریداری می‌کنید بررسی کنیم. شما حقیقتاً مالک هیچ‌کدام از محصولات هوشمندی نیستید که خریداری می‌کنید! فقدان مالکیت یک اصل اساسی در تبخیر است. شما تنها گواهی استفاده از آن محصول را در اختیار دارید. به طور مثال به تلفن‌های همراه خود دقت کنید. روزی که اپل دیگر سیستم خود را ارتقا ندهد یا به حمایت از یک سری دستگاه‌های خود خاتمه دهد، مالکیت شما نیز بی‌ارزش خواهد شد. شما نمی‌توانید هیچ کاری دراین‌باره انجام دهید تا اینکه دستگاه خود را ارتقا بدهید.

با علاقه‌مند شدن مشتریان به محصولات سرگرمی اپلی و اندرویدی شان در داخل خودرو، اهرم فشار این دو شرکت بر شرکت‌های خودروسازی افزایش خواهد یافت. با افزایش تب اتومبیل‌های خود ران و خودروهای الکتریکی، این چهارچرخ ها حکم کوشی های هوشمند را پیدا خواهند کرد. آن‌ها به پلتفرم‌های اصلی تبدیل خواهند شد که مشتریان حاضرند برای اپ هایشان پول پرداخت کنند. فروش خودرو تنها گام اول فروش اپ و پیاده‌سازی یک نوع کاملاً جدید از وابستگی خواهد بود.

با بررسی مثال بالا، می‌توان به اهمیت هر چه بیشتر فناوری‌های دیجیتال در دنیای کسب‌وکار پی برد. در نتیجه برای موفقیت بیشتر کافیست که با آگاهی از تاثیرات فناوری برای موفقیت کسب‌وکار استراتژی‌های ویژه‌ای را در نظر گرفت.

مقاله ای که خواندید بخشی از کتاب “تبخیر شده” می‌باشد. چنانچه تمایل دارید خلاصه این کتاب را مطالعه کنید، میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه خلاصه کتاب تبخیر شده

منبع: کتابخانه پاندنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *